Güvenli Alışveriş

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Elektronik ticaret sanılanın aksine, normal alışverişler kadar, hatta belki de normal alışveriş süreçlerinden çok daha güvenlidir. Örneğin normal bir alışveriş eyleminde alıcı kredi kartını bir başkasına teslim eder. İşlem bu kişi aracılığı ile yapılır. İşte bu noktada kart bilgilerinin başkalarının eline geçme riski, internet üzerinden yapılan alışverişlerden daha fazladır.

Sanal alışverişlerde, kredi kartı bilgilerinin güvenliği ve gizliliğini korumak amacıyla SSL ve SET gibi ileri seviyede güvenlik standartları kullanılır. Böylece kullanıcı, işyeri ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgilerin şifrelenerek aktarılması esasına dayanan bir güvence altındadır. Bu sistem kart bilgilerinin başkasının eline geçmesini önler.

Diğer yandan sanal alışverişlerde müşterinin kredi kartı bilgileri, aracı bankaların koyduğu özel güvenlik önlemleri sayesinde alışveriş yapılan site tarafından görünmez. Gizli kalır. Ayrıca banka da yapılan alışverişin içeriğini bilemez. Tüm bu özel sistemlerin yanında kredi kartı sahiplerinin internet üzerinden yapılan alışverişlere de diğer alışverişler gibi her zaman itiraz hakkı bulunur.

SSL (SECURE SOCKET LAYER) NEDİR?

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafindan geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. 1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer Netscape Navigator vb.) desteklediği bir standart haline gelmiş ve geniş bir kullanıma kavuşmuştur.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bitlik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve keşin bir koruma sağlar.

Kerem Kırtıl Ticaret GÜVENLİĞİ

Kerem Kırtıl Ticaret üzerinden yaptığınız her işlemde, kişisel bilgileriniz en son şifreleme teknolojisinin güvencesi altındadır. Şahıs bilgileriniz de dahil olmak üzere size ait tüm veriler SSL sistemi ile korunmaktadır. Bu özel sistemde kredi kartı bilgileriniz de dahil olmak üzere, verilerinizin üçüncü bir şahsın eline geçme ihtimali yoktur.

Kredi kartı ile ödemelerinizde tüm kredi kartı detaylarınız Kerem Kırtıl Ticaret'nın anlaşmalı bankaların özel sisteminde işleme alınmaktadır. Bu doğrultuda kredi kartı bilgileriniz, bu bankalar haricinde Kerem Kırtıl Ticaret da dahil hiçbir firma ya da şahıs tarafından bilinmemektedir.

Lütfen her türlü kredi kartı problemlerinizde kredi kartınızı aldığınız kuruluşu uyarınız ve kredi kartınızın ait olduğu kuruluşun bu tür olaylara karşı uyguladığı prosedürü aksatmadan uygulayınız.

Sebebi ne olursa olsun, hileli kredi kartı kullanımlarında Kerem Kırtıl Ticaret kesinlikle sorumluluk kabul etmez.

Eğer bir banner reklamı veya bir link vasıtası ile siteye giriş yaparsanız ve/veya sistem dışındaki bilgilerinizi verip siteye giriş yaparsanız Kerem Kırtıl Ticaret herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu gibi durumlarda ziyaretçiler kullanmış oldukları üçüncü partinin kurallarına bağlıdır. Kerem Kırtıl Ticaret üçüncü şahısların yapmış olduğu hiçbir işlemle ilgili sorumluluk altında değildir.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

256 Bit SSL ile alışverişleriniz güven altında.

UPS İLE HIZLI GÖNDERİ

Gönderileriniz UPS kalitesiyle sizlere teslim edilmektedir.

BİZE ULAŞIN

Her türlü öneri ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Kampanyalar, özel indirimler ve bilgilendirmelerden anında haberdar olmak için mail listemize katılın: